Pekári a cukrári 

Louis Lesaffre Cup

Tlač - + Poslať priateľovi

Národné výberové kolo MS pekárov 2006Louis Lesaffre Cup

Pohár Louis Lesaffre


Významná pekárska súťaž

Slovenskí pekári majú jedinečnú príležitosť zúčastniť sa prestížnej medzinárodnej pekárskej súťaže Coupe Louis Lesaffre. Víťazi národnej súťaže na Slovensku postupujú do medzinárodného výberového kola Poháru Louis Lesaffre v Poznani v septembri 2007, kde si zasúťažia s ostanými družstvami zo strednej Európy. Víťazné družstvo sa zúčastní Majstrovstiev sveta pekárov v Paríži 2008, ktoré sa budú konať počas najväčšieho medzinárodného potravinárskeho veľtrhu Europain. Súťaží sa v troch kategóriách: bagety a špeciálne chleby, jemné pečivo a umelecký výrobok na tému „Identita našej krajiny“. Každý súťažiaci počas 8 hodín čistého času predvedie svoje umenie a realizuje predpísaný program v jednej z troch už spomínaných kategórií.
 

 

Na Slovensku je Pohár Louis Lesaffre organizovaný v spolupráci s Cechom pekárov a cukrárov západného Slovenska, Cechom pekárov a cukrárov východného Slovenska, Podnikateľským zväzom pekárov, cukrárov a cestovinárov Slovenska a v neposlednom rade spoločnosťou Lesaffre Slovensko. Spoločne sa podieľajú na organizácii tejto výnimočnej súťaže a už v týchto dňoch rozosielajú informačné letáky a prihláškové formuláre svojim členom. Podmienkou účasti v súťaži je vek od 20 – 50 rokov, byť v zamestnaneckom pomere v pekárni a mať slovenské občianstvo. Záujemcovia, ktorí by radi predviedli svoje pekárske umenie môžu kontaktovať hore uvedené pekárske cechy alebo aj priamo spoločnosť Lesaffre Slovensko. Viac informácii sa môžu pekári dozvedieť aj na výstave Agrokomplex, na stánku Slovenskej živnostenskej komory, pavilón F, stánok č. 3. Výstava sa koná v dňoch 17. - 22. 8. 2006 v Nitre.

Spoločnosť Lesaffre Slovensko, a.s., hlavný sponzor súťaže o najlepších slovenských pekárov, je súčasťou francúzskej skupiny Lesaffre, ktorá je svetovým lídrom vo výrobe čerstvého pekárskeho droždia. Lesaffre Slovensko, a.s. dodáva na slovenský trh vysokokvalitné pekárske droždie značky Vivo, zlepšujúce prípravky Magimix a pekárske zmesi a taktiež malospotrebiteľské balenie droždia značky Vivo a Fala. Lesaffre Slovensko, a.s. sa veľmi zaujíma o pekárske remeslo na Slovensku, čo dokazuje aj podpora slovenského družstva pekárov.« späť na zoznam článkov