Pekári a cukrári 

Louis Lesaffre Cup

Tlač - + Poslať priateľovi

Louis Lesaffre Cup 2007Louis Lesaffre cup 2007

2. miesto patrilo slovenským pekárom

V dňoch 17 – 19. 9. 2007 sa konalo kvalifikačné kolo Louis Lesaffre Cup pre postup na Majstrová sveta pekárov. Štyri národné pekárske družstvá z Poľska, Maďarska, Českej republiky a Slovenska predviedli svoje pekárske umenie v poľskej Poznani počas Medzinárodnej potravinárskej výstavy POLAGRA FOOD, kde bojovali o postup na Majstrovstvá sveta pekárov, ktoré sa uskutočnia v roku 2008 v Paríži. Cieľom tejto prestížnej pekárskej súťaže je zlepšiť imidž profesie pekára, spojiť pekárov z celého sveta a zároveň umožniť vyniknúť novým talentom v oblasti pekárstva.

Slovenskí pekári opäť úspešne reprezentovali Slovensko a obsadili krásne 2. miesto len s minimálnym rozdielom bodov, ktoré ich delili od prvenstva. Prvé miesto tento krát patrí domácemu poľskému družstvu, ktoré postupuje na Majstrovstvá sveta pekárov v Paríži. Po prvý krát slovenské družstvo výborne reprezentovala aj zástupkyňa nežnejšieho pohlavia - Andrea Horváthová, ktorá dokázala svoju zručnosť a talent v rámci kategórie „Umelecké dielo“ na tému „Chlieb - Identita našej krajiny“. Súťažiaci Peter Bartek> mal tak isto premiéru v tejto prestížnej súťaži a predviedol svoje skvelé pekárske umenie v kategórii „Jemné pečivo“. Norbert Czetli, ktorý si už raz vyskúšal pôsobenie v tejto súťaži v roku 2004, kedy slovenské družstvo získalo prvé miesto a tým aj postup na parížske Majstrovstvá, mal opäť na starosti kategóriu „Chlieb a bagety“, za ktoré dostal pochvalu aj od profesionálnej medzinárodnej poroty.

Na rozdiel od minulej súťaže, výkony tohtoročných súťažiacich boli hodnotené nezávislou medzinárodnou porotou zloženou z profesionálov z Írska, Japonska a Francúzska. Prezidentom poroty, aj pre zvyšných 6 medzinárodných výberových kôl LLC, bol Christian Vabret, zakladateľ a organizátor Majstrovstiev sveta pekárov. Pán Vabret ocenil originalitu umeleckých diel z cesta, vynikajúcu kvalitu predvedených pekárskych výrobkov, vysoké nasadanie všetkých zúčastnených družstiev a vyjadril aj veľkú spokojnosť s organizáciu súťaže. Deň pred vyhlásením výsledkov sa konal gala večer usporiadaný spoločnosťou Lesaffre, na ktorý boli pozvaní okrem súťažiacich družstiev aj zástupcovia pekárskych cechov zúčastnených krajín a novinári.

Spoločnosť Lesaffre Slovensko, a.s., hlavný sponzor slovenského súťažného tímu, je súčasťou francúzskej skupiny Lesaffre, ktorá je svetovým lídrom vo výrobe čerstvého pekárskeho droždia. Lesaffre Slovensko, a.s. dodáva na slovenský trh vysokokvalitné pekárske droždie značky Vivo, zlepšujúce prípravky Magimix, pekárske zmesi Inventis, prísady a taktiež malospotrebiteľské balenie droždia značky Vivo a Fala ako aj sušené droždie Saf Instant.


FOTOGALÉRIA

     

 

 « späť na zoznam článkov